Bazeni na Deliblatskoj Čardi

Etno kompleks Deliblatska čarda u svojoj ponudi ima i dva bazena.
Bazen za odrasle, dimenzije 17×8 dubine 1,5 metara.
Bazen za decu 6×5, dubine 0,60 metara, sa toboganom.
Skrimerski bazeni, svakoga dana za goste smeštaja i restorana kao i za sve ostale koji žele da uživaju u prelepom ambijentu etno kompleksa

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Golubački grad

Golubački grad

Golubački grad ili tvrđava Golubac je srednjovekovna tvrđava, spomenik kulture od izuzetnog značaja. Nalazi se u Nacionalnom parku Đerdap, na desnoj obali Dunava, 4 km nizvodno od današnjeg naselja. Smeštena je na visokim liticama, na mestu na kom se reka sužava, na samom ulazu u Đerdapsku klisuru.

Tvrđava je građena lepezasto i sastoji se od tri dela: prednjeg, zadnjeg i gornjeg grada (sa citadelom). Čini ga ukupno 10 kula i dve velike kolske kapije. Ispred tvrđave je bilo civilno naselje, o čemu danas svedoče samo neki delimično istraženi objekti.

Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Pančevo je četvrti grad u Vojvodini po broju stanovnika

Pančevo

Pančevo (mađ. Pancsova, nem. Pantschowa, svk. Pánčevo, rum. Panciova) je grad koji se nalazi u Autonomnoj Pokrajini Vojvodini, u Republici Srbiji. Nalazi se na obalama Tamiša i Dunava, u južnom delu Banata i ono je administrativno sedište grada Pančeva, kao i Južnobanatskog upravnog okruga.

Pančevo je četvrti grad u Vojvodini po broju stanovnika. Prema konačnim rezultatima popisa stanovništva iz 2011. godine, u Pančevu živi 76.203 stanovnika, a na teritoriji grada Pančeva 123.414 stanovnika.

Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Zagajička brda

Zagajička brda

Zagajička (Zagajska) brda predstavlja predeo na severoistočnom obodu Deliblatske peščare. Prostiru se na nešto više od 250 ha i predstavljaju drugu zonu zaštite u okviru specijalnog rezervata prirode „Deliblatska peščara“.
Zagajička brda predstavljaju najviši deo Deliblatske peščare, a po mnogima i najlepši. Pogled sa njih pruža se desetinama, pa i stotinama kilometara sa svih strana. Vide se okolni mesta ali i po neko dalje mesto, Vršačke planine, južni Karpati, kao i voda Dunava u daljini. Ulaskom u zonu Zagajičkih brda, gde su peščane dine visoke više od 200 m, dobija se osećaj kao da ste u nekoj planinskoj oblasti, a ne u ravničarskoj peščari. Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Ram je tvrđava na desnoj obali Dunava u istoimenom selu

Ramska tvrdjava

Ram je tvrđava na desnoj obali Dunava u istoimenom selu, udaljena 25 km od Požarevca odnosno 15 km od Velikog Gradišta i nešto više od 100 km od Beograda. Smeštena je na steni koja se sa severoistočne strane spušta ka Dunavu. Pretpostavlja se da je podignuta nasuprot tvrđavi Haram koja se nalazila na suprotnoj strani reke, a od koje danas nije ništa ostalo.

Ostaci tvrđave su danas u dobrom stanju. Godine 2013 obavljeni su infrastrukturni radovi na uređenju terena i bezbednosnoj zaštiti posetilaca. Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:

Đerdapska klisura

Đerdapska klisura

Ђердапска клисура  je najduža (100 km) i najveća klisura u Evropi. Ona formira deo granice između Rumunije i Srbije, pri čemu se severno nalazi Rumunija a južno Srbija. Rumunski, mađarski, slovački, turski, nemački i bugarski naziv ima značenje železna vrata, dok je klisura u Srbiji poznata kao Đerdap. Na rumunskoj strani se nalazi nacionalni park Železna vrata (rum. Parcul Natural Porţile de Fier), a sa srpske nacionalni park Đerdap.

Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Reka Dunav

Reka Dunav

Dunav ili kako su ga drevni Tračani zvali – Istros, Skiti – Mataos, Rimljani – Danister i Danibius, Grci – Dunavius, Nemci i Austrijanci i sada ga zovu – Donau, Francuzi – Le Danibe, Mađari – Duna, Italijani – Danibo, Turci – Tuna, Rumuni – Dunarea, Česi, Slovaci i Rusi – Dunaj, a Srbi i Bugari – Dunav, je reka sa najviše imena.

Pročitaj više

Podelite ovaj tekst ako vam se sviđа:
Translate »